laboratuvar güvenliği, laboratuvarda dikkat edilecek güvenlik önlemleri, kimyasal madde dolabı

Yüksek güvenlik ekipmanları, laboratuvar ve kimyasal madde depolarında sıvı ve gazların dış müdahalelerden korunmasını sağlar. Çalışma ve deney alanlarındaki çalışanları zararlı buhar ve kokulardan korumak amacıyla dizayn edilmişlerdir. Kimyasal ve asit bazlı gazlara dayanıklı özel havalandırma kanalı ve fanlarıyla sürekli emiş yapılarak gaz ve kimyasal madde kokularının ortama yayılmasını önler.

Kottermann Tüp Dolabı

 

tüp dolabı, yüksek güvenlik dolabı, yangın emniyet dolabı, endüstriyel tüp dolabı, safety in cabninets, Kötterman tüp dolabı, acecos tüp dolabı, azot tesisatı, hidrojen tesisatı

Laboratuvar ve gaz kullanılan diğer iç mekanlarda tüplerin dış müdahaleler den korunmasını sağlar. Yangın sırasında dolap içi sıcaklığın yükselmesini geciktirir. Laboratuvarlarda bulunması gereken yangın emniyet ekipmanları arasındadır. 

Tüp dolabı içerisindeki sıkıştırılmış gaz tüpleri aşırı sıcak veya düşme gibi etkenlere karşı koruma altındadır. Yangın sırasında personelin laboratuvarı güvenli bir şekilde terk etmeleri için gerekli zamanı sağlar. Tüp dolapları gaz kullanım noktalarına göre konumlandırılabilir, akış hatları kolaylıkla dolap dışına taşınabilir. 

Tüp Dolabı Özellikleri

Yangın Dayanım Süresi : 30 dakika, 90 dakika 

Tüp Dolabı Ölçüleri 

600x2050x615 - Tek kapılı 

900x2050x615 - İki kapılı 

1200x2050x615 - İki kapılı 

1400x2050x615 - İki kapılı